Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti Blog
e-saglik uyeligi bilgilendirme gorseli
İçerik Arama
Kategori Seçimi
Tarih Filtresi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Aneminin Kaynağı Araştırılmalı
Anemi belirtilerinden yola çıkarak doktorunuza başvurabilirsiniz. Anemi belirtileriyle ilgili daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyunuz.
Yayım Tarihi : 28 Ağustos 2015 - 13:45 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Anne Sütünün Değerini Bilelim
Anne sütünün bebekler için en doğal ve taze besin kaynağı olduğunu unutmayınız. Anne sütü, bir bebek için en değerli besindir. Anne sütü alan bebeklerin IQ değerinin 8-10 puan daha yüksek olduğu bilinmektedir.
Yayım Tarihi : 28 Ağustos 2015 - 13:27 • Kategori : Özel Gün Bildirileri Devamı..
KOAH olmamak için hemen sigarayı bırakın
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. H. Tayfun Çağlayan bilgilendiriyor: Sigarayı bırakmak KOAH olma riskini düşürür. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olanların sigara içmemeleri, sigara içilen ortamda kesinlikle bulunmamaları gerekmektedir. KOAH tam olarak geri dönüşümlü olmayan, ilerleyici hava akımı kısıtlanması ile seyreden önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıktır.
Yayım Tarihi : 03 Ağustos 2015 - 09:01 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Lazer sünnet uyarısı!
Lazer sünnet uyarısı! Üroloji Uzm. Doç. Dr. Ömer Öğe bilgilendiriyor: “Lazer ile sünnet diye lanse edilen sünnet, elektrikli bir havya ile sünnet derisinin yakılarak çıkarılmasıdır ki, bu teknik ile istenmeyen kötü sonuçlar oluşabilir. Burada amaç, “lazer” kelimesinin cazibesini kullanarak, ebeveynleri cezbetmektir.
Yayım Tarihi : 27 Temmuz 2015 - 12:55 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Çocuklarda diş fırçalama hangi yaşta başlamalı?
Dt. Neslihan Efeoğlu bilgilendiriyor: Diş çürükleri, çok erken yaşta başlayabilir. Süt dişlerindeki çürükler, hızla ilerler ve çocuklarda şiddetli ağrı ve abseyle sonuçlanabilir. Tedavi edilemeyen durumlarda süt dişlerinin erken kaybı ise, daimi dişlerde estetik ve fonksiyonel çeşitli sorunlara yol açabilir.
Yayım Tarihi : 24 Temmuz 2015 - 10:32 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
İftardan sonra meyve, mineral kaybını önlüyor.
Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Safiye Taş bilgilendiriyor: Ramazan ayında birçok kişi “Kilo almasam yeter!' cümlesini kurmaya başladı. Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi uzun süreli aç kalınmasını gerektiriyor. Ancak oruç; hem beden, hem de ruh detoksudur.
Yayım Tarihi : 09 Temmuz 2015 - 09:07 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Çocuklarınız yaz tatilini ekran karşısında geçirmesin!
Çocuk Nörolojisi Uzmanı Dr. Benal Çubuk bilgilendiriyor: Çocuklarınız yaz tatilini ekran karşısında geçirmesin! Dijital medya veya dijital oyunlar oynayarak geçirdikleri zaman, sağlıklı gelişmelerini sağlayan aktivitelerden çalınmış zamandır. Ekran karşısında çok zaman geçiren çocuklarda dikkat düşüklüğü, odaklanma zorluğu oluşur, sosyal becerileri ve iletişimleri zayıf kalır, yaşıtları ve aileleri ile etkileşim yerine, izledikleri çizgi filmler ve tv şovları, oynadıkları oyunlardaki kahramanlarla kişiliklerini özdeşleştirir ve benzeştirirler. Çocuklar günde 3-4 saat koşarak, bahçede-parkta oynamalıdır.
Yayım Tarihi : 17 Haziran 2015 - 09:21 • Kategori : Sağlık Haberleri Devamı..
22 Mayıs Dünya Obezite Günü
“Spor yapmak kalori harcamanın en etkili yöntemidir. Bu yüzden spor yapan çocuklarda çağımızın sorunu obezite gelişimi genellikle görülmez.”
Yayım Tarihi : 22 Mayıs 2015 - 16:14 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
22 Mayıs Dünya Obezite Günü
Tek başına mücadele edilen bir sağlık sorunu olmayan obezite, birçok kronik hastalığın oluşumunda risk faktörüdür. Özellikle karın bölgesinde toplanan yağ dokusu; diyabet, hipertansiyon ve insülin direnci açısından daha tehlikelidir.
Yayım Tarihi : 22 Mayıs 2015 - 09:45 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
5 Mayıs Dünya Ebeler Günü
“İlk çığlık, sağlıklı bir doğumun habercisidir. Biz ebeler, yeni bir hayatın başlangıcına işte bu çığlık ile tanıklık ederiz. Doğumda doktorun sağ koluyuz. Bebekleri de anne kucağına sevgiyle teslim ederiz.”
Yayım Tarihi : 05 Mayıs 2015 - 16:43 • Kategori : Genel Haberler Devamı..