Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti Blog
e-saglik uyeligi bilgilendirme gorseli
İçerik Arama
Kategori Seçimi
Tarih Filtresi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Dünyanın en iyi annesine !
Anneler Günü’nde bir tanecik annenize, sevgili eşinize Check-up ile sağlık hediye edin!
Yayım Tarihi : 20 Nisan 2015 - 16:41 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Kalp Sağlığı İçin Önemli Kriterler
Kalp hastalıklarından korunmanın temel amacı; kalp pompa fonksiyonunun korunmasıdır. Bunun için; hipertansiyonun erken tanısı, sigaradan uzak durulması, kolesterol yüksekliği bilinci, diyabet ve gizli kanserde erken tanı
Yayım Tarihi : 15 Nisan 2015 - 17:07 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Sağlık Söyleşilerine Davet
İzmir Kent Hastanesi tarafından düzenlenen halka açık, ücretsiz “sağlık söyleşileri” zincirine iki yeni halka daha ekleniyor. Sağlıklı yaşam farkındalığı yaratmak amacıyla, hormonlarımız ve kalbimiz konulu iki ayrı söyleşi Alsancak’ta Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Yayım Tarihi : 14 Nisan 2015 - 10:34 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Meme Kanserinde Risk Faktörleri ve Erken Tanı
Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Meme kanseri için risk faktörlerini bilmek ve erken tanı, ilk adımdır. Korkmayın, bilinçlenin ve meme kanserinin erken tanı ile tedavi edilebilirliğinin arttığını unutmayın.
Yayım Tarihi : 02 Nisan 2015 - 17:51 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Onkoloji Hemşiresinin Gözüyle
Kemoterapi uygulamasında hekimin önerdiği tedaviye göre uygulama yapılır. Burada hemşireler olarak bizlerin; ilaçların uygulama yolları ve doz hesaplamaları, toksisite derecesine ilişkin bilgi düzeyimiz önemlidir.
Yayım Tarihi : 02 Nisan 2015 - 17:46 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Alaçatı Ot Festivalinde Kent Sağlık Günleri
Kent Hastanesi olarak, 26-29 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen 6. Alaçatı Ot Festivali’nde sağlık sponsoruyduk. Festival boyunca hem sağlık söyleşileri düzenledik, hem de Alaçatı sokaklarında yer alan bilgi panolarımızla doğal ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çektik.
Yayım Tarihi : 30 Mart 2015 - 12:12 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Gebelik ve Tiroid Paneli
Kent Hastanesi ve Ege Perinatoloji Derneği işbirliği ile düzenlediğimiz “Gebelik ve Tiroid” konulu panel; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Prof. Dr. Namık Demir (Kent Hastanesi), Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Mehtap Çakır (Kent Hastanesi)
Yayım Tarihi : 25 Mart 2015 - 17:10 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Kent Hastanesinden Bir Ayrıcalık Daha: Exclusive Kat
İzmir’in önemli sağlık kuruluşlarının başında gelen Kent Hastanesi’nin hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. “Hasta memnuniyeti” ilkesini her zaman ön planda tutan Kent Hastanesi’nin 4. katı “exclusive” kata dönüştürüldü. Her hastasına kendisini evinde ve “özel” hissettiren Kent Hastanesi’nin bu yeniliği, önemli bir ihtiyaca yanıt verirken; Kent, özel hastaneler arasındaki farklılığını bir kez daha ortaya koydu.
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:52 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Donmuş Embriyo Bebeği
İzmir’de evlat sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek yönteminden umudunu kesmeyen 15 yıllık evli Gaye Lengerli (33)- Mehmet Lengerli (36) çifti 2008’de dondurulan embriyolarının 6 yıl sonra çözdürülüp transfer edilmesiyle Mira bebeğe kavuştu.
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:38 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Çocuklarda Hangi Yaşta Hangi Spor
Spor yapma alışkanlığının kazanılması ve spor kültürünün benimsenmesi için en uygun dönem, çocukluktur Aynı yaşta çocukların hareket becerileri ve fiziksel gelişim düzeyi farklılıklar gösterebilir. Branşlara göre spora başlama yaşı da değişir. Bu nedenle çocuklar; gelişim özelliklerine göre ilgi duydukları spor dalına yönlendirilmelidir. Peki çocuklar, hangi spor dalına yönlendirmelidir?
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:32 • Kategori : Genel Haberler Devamı..