Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti Blog
e-saglik uyeligi bilgilendirme gorseli
İçerik Arama
Kategori Seçimi
Tarih Filtresi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Kent Hastanesinden Bir Ayrıcalık Daha: Exclusive Kat
İzmir’in önemli sağlık kuruluşlarının başında gelen Kent Hastanesi’nin hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. “Hasta memnuniyeti” ilkesini her zaman ön planda tutan Kent Hastanesi’nin 4. katı “exclusive” kata dönüştürüldü. Her hastasına kendisini evinde ve “özel” hissettiren Kent Hastanesi’nin bu yeniliği, önemli bir ihtiyaca yanıt verirken; Kent, özel hastaneler arasındaki farklılığını bir kez daha ortaya koydu.
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:52 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Donmuş Embriyo Bebeği
İzmir’de evlat sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek yönteminden umudunu kesmeyen 15 yıllık evli Gaye Lengerli (33)- Mehmet Lengerli (36) çifti 2008’de dondurulan embriyolarının 6 yıl sonra çözdürülüp transfer edilmesiyle Mira bebeğe kavuştu.
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:38 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Çocuklarda Hangi Yaşta Hangi Spor
Spor yapma alışkanlığının kazanılması ve spor kültürünün benimsenmesi için en uygun dönem, çocukluktur Aynı yaşta çocukların hareket becerileri ve fiziksel gelişim düzeyi farklılıklar gösterebilir. Branşlara göre spora başlama yaşı da değişir. Bu nedenle çocuklar; gelişim özelliklerine göre ilgi duydukları spor dalına yönlendirilmelidir. Peki çocuklar, hangi spor dalına yönlendirmelidir?
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:32 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Bağırsağın Divertiküler Hastalığı
Divertikül, kalın bağırsak duvarında oluşan kese şeklindeki küçük balonlaşmalara verilen isimdir. Yaşla birlikte oluşma sıklığı artar. 40 yaşındaki tüm nüfusun %20’sinde görülürken, 60 yaşında bu oran % 60’a çıkar. Çoğunlukla başta sigmoid kolon olmak üzere sol taraftadır.
Yayım Tarihi : 24 Mart 2015 - 16:18 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Dental İmplant Tedavisinde Merak Edilenler?
Diş Hekimi Dr. Ceyda Afyoncu bilgilendiriyor: Implant, eksik dişlerin işlevini kazandırmak ve estetik açıdan iyileştirme yapmak için çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Diş kaybı olan hastalarda ister tek diş, ister tüm dişler eksik olsun implant yapılabilir.
Yayım Tarihi : 23 Mart 2015 - 15:23 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Küresel Epidemi Obeziteye Anne Karnında Önlem
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mitat Bahçeci bilgilendiriyor: Obezitenin önlenmesi için daha anne karnındayken önlem alınmalıdır. Araştırmalar; düşük doğum tartılı bebeklerin, ileriki yaşlarında daha obez olmaya ve diyabet gelişimine eğilimli olduklarını göstermektedir.
Yayım Tarihi : 20 Mart 2015 - 11:10 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Alaçatı Ot Festivali Başlıyor
Alaçatı Ot Festivali Başlıyor. 6. Alaçatı Ot Festivali, 26-29 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenecek. Alaçatı Ot Festivali’nin bu yılki sağlık sponsoru Kent Hastanesi. Çeşme Belediyesi'nin destekleriyle Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Otların Rüzgarlı Öyküsü: Alaçatı Ot Festivali” bu yıl 6. kez düzenlenecek.
Yayım Tarihi : 19 Mart 2015 - 10:01 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Gebelik ve Tiroid Semineri
Gebelikte çok daha önemli hale gelen tiroit bezi hastalıkları İzmir Kent Hastanesi ve Ege Perinatoloji Derneği tarafından düzenlenecek panelde ele alınacak. Panelin iki branşta uzman hekimlere yönelik olduğunu belirten Prof. Dr. Namık Demir, “Hekimlere yönelik bu panel aslında tüm kadınlar, sağlıklı gebelikler için” dedi.
Yayım Tarihi : 17 Mart 2015 - 15:27 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Çocuklarda TV ve Internet Bağımlılığı
Psikolog Nezahat Bedir bilgilendiriyor: Internet bağımlılığı, literatüre de girdi. Bu durumda olan çocukların bir süre sonra tüm hayattan izole olup, internet başında vakit geçirdiğini gözlemliyoruz. Bunu önlemek için inatlaşmak, kesinlikle çözüm değil.
Yayım Tarihi : 10 Mart 2015 - 19:51 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
20 Kat Fazla Risk!
20 yıl günde 1 paket sigara içenlerde akciğer kanseri riski içmeyenlere göre 20 kat daha fazladır. Sigara dumanına maruz kalmak da akciğer kanseri riskini artırır. Sigara içmeyin ve sigara içilen ortamlardan uzak durun.
Yayım Tarihi : 05 Mart 2015 - 12:45 • Kategori : Özel Gün Bildirileri Devamı..