Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti Blog
e-saglik uyeligi bilgilendirme gorseli
İçerik Arama
Kategori Seçimi
Tarih Filtresi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

22 Mayıs Dünya Obezite Günü
Tek başına mücadele edilen bir sağlık sorunu olmayan obezite, birçok kronik hastalığın oluşumunda risk faktörüdür. Özellikle karın bölgesinde toplanan yağ dokusu; diyabet, hipertansiyon ve insülin direnci açısından daha tehlikelidir.
Yayım Tarihi : 22 Mayıs 2015 - 09:45 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
5 Mayıs Dünya Ebeler Günü
“İlk çığlık, sağlıklı bir doğumun habercisidir. Biz ebeler, yeni bir hayatın başlangıcına işte bu çığlık ile tanıklık ederiz. Doğumda doktorun sağ koluyuz. Bebekleri de anne kucağına sevgiyle teslim ederiz.”
Yayım Tarihi : 05 Mayıs 2015 - 16:43 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
KENT HASTANESİ SENIOR KLASMAN TENIS TURNUVASI
Kent Hastanesi Senior Klasman Tenis Turnuvası, Kültürpark Tenis Kulübü kortlarında başladı. Kültürpark Tenis Kulubü’nün sağlık sponsoru olan Kent Hastanesi, turnuvanın da sponsorluğunu üstlendi.
Yayım Tarihi : 04 Mayıs 2015 - 13:31 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Dünyanın en iyi annesine !
Anneler Günü’nde bir tanecik annenize, sevgili eşinize Check-up ile sağlık hediye edin!
Yayım Tarihi : 20 Nisan 2015 - 16:41 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Kalp Sağlığı İçin Önemli Kriterler
Kalp hastalıklarından korunmanın temel amacı; kalp pompa fonksiyonunun korunmasıdır. Bunun için; hipertansiyonun erken tanısı, sigaradan uzak durulması, kolesterol yüksekliği bilinci, diyabet ve gizli kanserde erken tanı
Yayım Tarihi : 15 Nisan 2015 - 17:07 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Sağlık Söyleşilerine Davet
İzmir Kent Hastanesi tarafından düzenlenen halka açık, ücretsiz “sağlık söyleşileri” zincirine iki yeni halka daha ekleniyor. Sağlıklı yaşam farkındalığı yaratmak amacıyla, hormonlarımız ve kalbimiz konulu iki ayrı söyleşi Alsancak’ta Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Yayım Tarihi : 14 Nisan 2015 - 10:34 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Meme Kanserinde Risk Faktörleri ve Erken Tanı
Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Meme kanseri için risk faktörlerini bilmek ve erken tanı, ilk adımdır. Korkmayın, bilinçlenin ve meme kanserinin erken tanı ile tedavi edilebilirliğinin arttığını unutmayın.
Yayım Tarihi : 02 Nisan 2015 - 17:51 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Onkoloji Hemşiresinin Gözüyle
Kemoterapi uygulamasında hekimin önerdiği tedaviye göre uygulama yapılır. Burada hemşireler olarak bizlerin; ilaçların uygulama yolları ve doz hesaplamaları, toksisite derecesine ilişkin bilgi düzeyimiz önemlidir.
Yayım Tarihi : 02 Nisan 2015 - 17:46 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Alaçatı Ot Festivalinde Kent Sağlık Günleri
Kent Hastanesi olarak, 26-29 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen 6. Alaçatı Ot Festivali’nde sağlık sponsoruyduk. Festival boyunca hem sağlık söyleşileri düzenledik, hem de Alaçatı sokaklarında yer alan bilgi panolarımızla doğal ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çektik.
Yayım Tarihi : 30 Mart 2015 - 12:12 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Gebelik ve Tiroid Paneli
Kent Hastanesi ve Ege Perinatoloji Derneği işbirliği ile düzenlediğimiz “Gebelik ve Tiroid” konulu panel; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Prof. Dr. Namık Demir (Kent Hastanesi), Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Mehtap Çakır (Kent Hastanesi)
Yayım Tarihi : 25 Mart 2015 - 17:10 • Kategori : Genel Haberler Devamı..