Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti Blog
e-saglik uyeligi bilgilendirme gorseli
İçerik Arama
Kategori Seçimi
Tarih Filtresi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Küresel Epidemi Obeziteye Anne Karnında Önlem
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mitat Bahçeci bilgilendiriyor: Obezitenin önlenmesi için daha anne karnındayken önlem alınmalıdır. Araştırmalar; düşük doğum tartılı bebeklerin, ileriki yaşlarında daha obez olmaya ve diyabet gelişimine eğilimli olduklarını göstermektedir.
Yayım Tarihi : 20 Mart 2015 - 11:10 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Alaçatı Ot Festivali Başlıyor
Alaçatı Ot Festivali Başlıyor. 6. Alaçatı Ot Festivali, 26-29 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenecek. Alaçatı Ot Festivali’nin bu yılki sağlık sponsoru Kent Hastanesi. Çeşme Belediyesi'nin destekleriyle Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Otların Rüzgarlı Öyküsü: Alaçatı Ot Festivali” bu yıl 6. kez düzenlenecek.
Yayım Tarihi : 19 Mart 2015 - 10:01 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Gebelik ve Tiroid Semineri
Gebelikte çok daha önemli hale gelen tiroit bezi hastalıkları İzmir Kent Hastanesi ve Ege Perinatoloji Derneği tarafından düzenlenecek panelde ele alınacak. Panelin iki branşta uzman hekimlere yönelik olduğunu belirten Prof. Dr. Namık Demir, “Hekimlere yönelik bu panel aslında tüm kadınlar, sağlıklı gebelikler için” dedi.
Yayım Tarihi : 17 Mart 2015 - 15:27 • Kategori : Kent Hastanesi Haberleri Devamı..
Çocuklarda TV ve Internet Bağımlılığı
Psikolog Nezahat Bedir bilgilendiriyor: Internet bağımlılığı, literatüre de girdi. Bu durumda olan çocukların bir süre sonra tüm hayattan izole olup, internet başında vakit geçirdiğini gözlemliyoruz. Bunu önlemek için inatlaşmak, kesinlikle çözüm değil.
Yayım Tarihi : 10 Mart 2015 - 19:51 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
20 Kat Fazla Risk!
20 yıl günde 1 paket sigara içenlerde akciğer kanseri riski içmeyenlere göre 20 kat daha fazladır. Sigara dumanına maruz kalmak da akciğer kanseri riskini artırır. Sigara içmeyin ve sigara içilen ortamlardan uzak durun.
Yayım Tarihi : 05 Mart 2015 - 12:45 • Kategori : Özel Gün Bildirileri Devamı..
Alkol İle Karaciğerinizi Zehirlemeyin!
Alkol, karaciğer hücrelerini tahrip eder. Alkole bağlı karaciğer hastalıklarında tüketilen alkolün miktarı ve süresi kadar beslenme alışkanlıkları, kişisel genetik ve metabolik özellikler de etkilidir. Tüketilen alkolün miktarı fazla, kullanım süresi uzun ise karaciğerde hasar riski artar. Alkole bağlı karaciğer hastalığı, genellikle ileri evrede fark edilir. Karaciğerde alkole bağlı yağlanma veya iltihaplanma, erken saptanıp, alkol kullanımı bırakılırsa genellikle iyileşme sağlanabilir. Bu nedenle alkol ile karaciğerinizi zehirlemeyin.
Yayım Tarihi : 04 Mart 2015 - 19:40 • Kategori : Özel Gün Bildirileri Devamı..
Bilgisayarda Okumak, Kitap Okumak Gibi Değildir
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Filiz Akyol bilgilendiriyor: Bilgisayarda okumak, kitap okumak gibi değildir. Bilgisayarda harflerin kontrastı ve keskinlikleri azalmıştır. Ekrandaki dağılma ve yansımalar görmeyi zorlaştırır.
Yayım Tarihi : 02 Mart 2015 - 14:35 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Kış Mevsiminde Ne Yiyelim?
Kış mevsimindeyiz ve soğuk günler yaşıyoruz. Her türlü hastalığa yakalanma riskinin çok arttığı bir zaman dilimindeyiz. Bu nedenle beslenmemiz daha da bir önem taşıyor. Peki kış sebze ve meyveleri neler ve bunların ne gibi özellikleri var, bir yakından bakalım.
Yayım Tarihi : 01 Mart 2015 - 19:26 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Beyazyakalı Ağrılara Karşı Ofiste Egzersiz
Günde yaklaşık 8-9 saat bilgisayar karşısında oturarak çalışanlar; oturma kaynaklı hareketsizliğe, ergonomi kurallarına uygun olmayan ofis koşullarına ve duruş bozukluklarına bağlı olarak “baş, boyun ve bel ağrısı sorunu” yaşıyor. Daha ağır vakalarda ise, bu ağrılara ek olarak; görme bozukluğu, bel ve boyun fıtığı, bacaklarda varis, sırtta kamburlaşma ve el bileklerinde karpal tünel sendromu oluşabiliyor. Ergonomi kurallarına uyarak ve gün içerisinde basit egzersizler yaparak, bu ağrıları önleyebilir ve günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
Yayım Tarihi : 28 Şubat 2015 - 19:15 • Kategori : Genel Haberler Devamı..
Kayak Yapanlara Altın Öneriler
Kış mevsiminin en popüler ve en iyi sporu olan kayak, eğlenceli olduğu kadar çeşitli tehlike ve riskleri de birlikte taşır. Hiç bilmeyenden en ustasına kadar, her yaştan birçok kişi aynı yerde kaymaktadır. Kayak kazaları, en hafif burkulma ve çarpışmadan, ölümle sonuçlananlara kadar çok çeşitlidir. En usta kayakçılar bile çok ciddi kazalar yapabilmektedir.
Yayım Tarihi : 27 Şubat 2015 - 19:10 • Kategori : Genel Haberler Devamı..