Ana Sayfa  ›  Sağlık Kenti  ›  Sağlık Söyleşilerine Davet

Sağlık Söyleşilerine Davet

İzmir Kent Hastanesi tarafından düzenlenen halka açık, ücretsiz “sağlık söyleşileri” zincirine iki yeni halka daha ekleniyor. Sağlıklı yaşam farkındalığı yaratmak amacıyla, hormonlarımız ve kalbimiz  konulu iki ayrı söyleşi Alsancak’ta Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 

İzmir Kent Hastanesi’nin Konak Belediyesi desteği, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğiyle düzenleyeceği söyleşilerin ilki 16 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te başlayacak. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mitat Bahçeci “Her yaşın ayrı bir güzelliği var:+40 Metabolizma ve hormonlar” başlıklı bir konuşma yapacak. Bahçeci, bir saat sürecek sunumunda hormonların insanları nasıl etkilediğini, yaşlandıkça hormonların ve metabolizmanın neden değiştiğini, güçlü bir metabolizmanın önemini, menopoz döneminin kadına sunduğu avantajları anlatacak, sağlık yaşlanmanın ip uçlarını verecek. 

İkinci söyleşi yine Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 21 Nisan Salı günü. Saat 14.00’de başlayacak.Kardiyolog Doç. Dr. Murat Tümüklü A’dan Z’ye kalp sağlığını anlatacak. Doç. Dr. Tümüklü, beslenme- kalp sağlığı ilişkisinden, başta kalp krizi olmak üzere kalp hastalıklarına yol açan risk faktörlerine kadar pek çok önemli noktaya dikkat çekecek, önerilerde bulunacak.  Kent’in gerçekleştirdiği tüm söyleşilerde olduğu gibi iki uzmanın katılacağı bu iki söyleşi de halka açık ve ücretsiz.